Deltagande kommuner/friskolor konferensomgång 1, 2010/2011

Kommuner med fetstil deltog vid minst ett av utbildningstillfällena givna under åren 2010 - 2012. Vi har sammanställt E-postlistor över deltagande rektorer, listorna är lösenordsskyddade pga spam-risken. Var vänlig kontakta Anette Jahnke för att få användarnamn och lösenord.

Deltagare läsåret 2010/11, sorterade efter kommun/friskola >>
Deltagare vid uppsamlingskonferensen 6 september 2011, sorterade efter kommun/friskola >>
Deltagare läsåret 2011/12, sorterade efter kommun/friskola >>


Fristående skolor

Minervaskolan
Kunskapsskolan
Nils Holgerssonskolan
Fryxellska skolan
Älvboda friskola
Potentia Edcation
Grantomtaskolan
Fridaskolan
Magnetica
Önums friskola
Mosaik
Friskola Älvkullen



Region Sundsvall

Utav 54 kommuner deltog 35 :
Arjeplog, Arvidsjaur, Berg, Bjurholm, Boden, Bollnäs, Bräcke, Dorotea, Gällivare, Gävle, Haparanda, Härjedalen, Härnösand, Hofors, Hudiksvall, Jokkmokk, Kalix, Kiruna, Kramfors, Krokom, Ljusdal, Luleå, Lycksele, Malå, Nordanstig, Nordmaling, Norsjö, Ockelbo, Ovanåker, Pajala, Piteå, Ragunda, Robertsfors, Sandviken, Skellefteå, Söderhamn, Sollefteå, Sorsele, Storuman, Strömsund, Sundsvall, Timrå, Umeå, Vilhelmina, Vännäs, Vindeln, Ånge, Åre, Åsele, Älvsbyn, Örnsköldsvik, Östersund, Överkalix och Övertorneå.

Region Växjö

Utav 84 kommuner deltog 57 :
Alvesta, Aneby, Båstad, Bjuv, Borgholm, Boxholm, Bromölla, Burlöv, Eksjö, Emmaboda, Eslöv, Finspång, Gislaved, Gnosjö, Habo, Hässleholm, Helsingborg, Höganäs, Högsby, Höör , Hörby, Hultsfred, Jönköping, Kalmar, Karlshamn, Karlskrona, Kävlinge, Kinda, Klippan, Kristianstad, Landskrona, Lessebo, Linköping, Ljungby, Lomma, Lund, Malmö, Markaryd, Mjölby, Motala, Mullsjö, Mönsterås, Mörbylånga, Nässjö, Norrköping, Nybro, Olofström, Osby, Oskarshamn, Perstorp, Ronneby, Sävsjö, Simrishamn, Sjöbo, Skurup, Söderköping, Sölvesborg, Staffanstorp, Svalöv, Svedala, Tingsryd, Tomelilla, Torsås, Tranås, Trelleborg, Uppvidinge, Vadstena, Vaggeryd, Valdemarsvik, Vellinge, Vetlanda, Vimmerby, Värnamo, Västervik, Växjö, Ydre, Ystad, Åstorp, Åtvidaberg, Älmhult, Ängelholm, Ödeshög, Örkelljunga och Östra Göinge.

Region Karlstad

Utav 54 kommuner deltog 34:
Arboga, Arvika, Askersund, Avesta, Borlänge, Degerfors, Eda, Fagersta, Falun, Filipstad, Forshaga, Gagnef, Grums, Hagfors, Hallsberg, Hallstahammar, Hammarö, Heby, Hedemora, Hällefors, Karlskoga, Karlstad, Kil, Köping, Kristinehamn, Kumla, Kungsör, Laxå, Lekeberg, Leksand, Lindesberg, Ljusnarsberg, Ludvika, Malung, Mora, Munkfors, Nora, Norberg, Orsa, Rättvik, Sala, Skinnskatteberg, Smedjebacken, Storfors, Sunne, Surahammar, Säffle, Säter, Torsby, Vansbro, Västerås, Årjäng, Älvdalen och Örebro.

Region göteborg

Utav 55 kommuner deltog 39:
Ale, Alingsås, Bengtsfors, Bollebygd, Borås, Dals-Ed, Essunga, Falkenberg, Falköping, Färgelanda, Grästorp, Gullspång, Göteborg , Götene, Halmstad, Härryda, Herrljunga, Hjo, Hylte, Karlsborg, Kungsbacka, Kungälv, Laholm, Lerum, Lidköping, Lilla Edet, Lysekil, Mariestad, Mark, Mellerud, Munkedal, Mölndal, Orust, Partille, Skara, Skövde, Sotenäs, Stenungsund, Strömstad, Svenljunga, Tanum, Tibro, Tidaholm, Tjörn, Tranemo, Trollhättan, Töreboda, Uddevalla, Ulricehamn, Vara, Varberg, Vänersborg, Vårgårda, Åmål och Öckerö

Region stockholm

Utav 43 kommuner deltog 26 :
Botkyrka, Danderyd, Ekerö, Enköping, Eskilstuna, Flen, Gnesta, Gotland, Håbo, Haninge, Huddinge, Järfälla, Katrineholm, Knivsta, Lidingö, Nacka, Norrtälje, Nykvarn, Nyköping, Nynäshamn, Oxelösund, Salem, Sigtuna, Sollentuna, Solna, Stockholm stad, Strängnäs, Sundbyberg, Södertälje, Tierp, Trosa, Tyresö, Täby, Upplands-Bro, Upplands-Väsby, Uppsala, Vallentuna, Värmdö, Vaxholm, Vingåker, Älvkarleby, Österåker och Östhammar.